Sírové mýdlo, aneb jak porazit akne

Sírová mýdla jsou již známou kosmetikou, kterou by měli používat lidé trpící akné či mastnou kůží. Mýdlo má matné, vysušující a antibakteriální účinky. Kromě toho limituje sekreci mazu, bojuje proti tvorbě lupů a reguluje fungování mazových žláz. I když se doporučuje v případě, že osoba trpí problémy spojenými s příliš mastnou kůží, jeho použití by se mělo omezit na minimum. Sírové mýdlo může poškodit či dokonce přímo zničit přírodní ochranou bariéru kůže a jak jistě víte, pokud se tato bariéra na mastné kůži poškodí, výsledkem bude ještě zvýšená produkce mazu, což vyústí ve vznik černých teček či vznik akné.

Kromě toho uklidňují sírová mýdla záněty a čistí póry. Mohou být použita i na jiných částech těla, než jen na obličeji. Může se jednat o záda, hrudník či ramena. Dále je lze použít i pro mytí hlavy/vlasů.

s-iacute-rov-eacute-m-yacute-dlo.jpg

Sírové mýdlo není určeno pro každého. Lidé s citlivou, suchou, alergickou či lehce se vysušující kůží by si použitím tohoto mýdla mohli způsobit iritace a poškození pokožky. Sírová mýdla dostupná na trhu se z 5% síry skládají také z dalších ingrediencí, které mohou kůži dodat zvýšenou citlivost. Proto byste si měli před nákupem pořádně pročíst složení produktu.

Kosmetika, která může sírové mýdlo nahradit: obličejová maska a mýdlo se skořicí, mýdlo s nanostříbrem či sodová obličejová maska. Pokud je mýdlo příliš agresivní, použijte sulfidovou vodu. Produkt neobsahuje parabeny, minerální oleji, umělé substanci či silikony. Pomáhá při procesu léčení kožních zánětů, vyhlazuje kůži a pomáhá při regeneraci kožních buněk.
Sírová kosmetika je podporována dalšími substancemi, mezi které patří: makadamiový olej, olivový olej, Argonové mýdlo a vitaminy A,C,E a B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *